Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Nejžádanější obory VŠ: dostane se každý pátý.

Myslíte si, že na vysokou se už dnes dostane každý? Spoléhat se na to nedá. U nejžádanějších oborů se stále dostane jen každý pátý. Svou šanci můžete přitom zvýšit až 3x, pokud se zúčastníte přípravného kurzu. Nulté ročníky a zimní semestrální kurzy zahajujeme v říjnu v Praze, Brně a Ostravě.

Jaká je šance v jednotlivých oborech?

Medicína: od 19 %

Psychologie: dlouhodobě pod 20 %

Právo: od 18 %

Policejní akademie: pro civilní uchazeče cca 12 %

(statistiky ÚIV za rok 2012 http://dsia.uiv.cz/vysluch12.html, údaje z přehledu podaných přihlášek přijímací řízení 2013/2014 http://www.polac.cz)
Příprava v nultém ročníku nebo semestrálním kurzu

Že je příprava ve specializovaném kurzu efektivnější než samostudium, vyplývá i ze závěrů médií. Účastí v kurzu zvýšíte šanci na přijetí až 3x oproti průměru populace. Čím to je?

Lektory – v kurzu se potkáte s absolventy příslušných oborů, případně se studenty posledních ročníků. Dozvíte se o záludnostech vyšších ročníků, informace o vyučujících i vlastním oboru.

Jste ve skupině lidí se stejnou motivací, pracujete s materiály určenými přímo pro dané přijímačky: pokud se účastníte výuky a připravujete se i doma, je tedy logické, že máte náskok před ostatními.

Další bonus je, že se nachystáte i na přežití v prvním ročníku. Vyzkoušíte si přednášky, cvičení, domácí přípravu a samostudium – možná při kurzu zjistíte, že vysoká škola není nic pro vás a ušetříte spoustu let :)

Naše kurzy nejsou přednáškou pro 100 studentů, ale ve skupinách do 30 studentů – tak máte prostor na zpětnou vazbu, dotazy a individuální přístup.

Vybrat si můžete různé typy kurzů. Nejintenzivnější přípravu představuje nultý ročník – probíhají od podzimu až do jara, lze také absolvovat semestrální kurzy (zimní semestr – podzim/zima, letní semestr zima/jaro) nebo se účastnit jen vybraného bloku (například biologie nebo chemie).

Pořádáme kurzy již 15. rokem, zahajujeme v říjnu v Praze, Brně a Ostravě. Přihlásit se můžete do přípravných kurzů psychologie, medicíny, práva, ekonomie, žurnalistiky, humanitních věd či k přípravě na Policejní akademii, připravit se můžete také k maturitě z matematiky, češtiny, angličtiny nebo němčiny.

Pokud tedy chcete pro svou přípravu udělat maximum, přihlaste se co nejdříve!
Co ještě budete potřebovat pro přípravu

Knihy: Skripta a publikace pro přípravu vydávají jednotlivá nakladatelství i samotné školy. 95% všech knih pro přípravu seženete zde.

Testy z minulých let: Najdete je na stránkách jednotlivých kateder a fakult, občas je to detektivní práce. Přehled těch nejžádanějších si můžete zdarma stáhnout tady.

Další zdroje na internetu: Vypracované zkouškové otázky, záznamy z přednášek nebo hotové maturitní otázky či čtenářský deník: na internetu je najdete v různé kvalitě. Kontrolované a autorizované práce seženete na http://www.Seminarky.cz a http://www.Ctenarsky-denik.cz.

Pokud vás zajímají náplně přijímaček, podrobné popisy oborů nebo přehled dnů otevřených dveří, najdete je aktualizované na http://www.VysokeSkoly.com.

Rady jak se dostat na nejžádanější obory, jak je to se statusem studenta a další si můžete přečíst zde na http://www.KamPoMaturite.cz a na http://www.Casopis.KamPoMaturite.cz.


Na facebooku jsem spíše pracovně, takže raději napište email... 22.10.2013 16:42
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci